wymarzony domek w górach

Wymarzony domek w górach. Miejsce na weekend a może na stałe?

Jak sobie wyobrażacie swój wymarzony domek w górach?

Chcielibyście mieć taki na wyłączność aby przyjeżdżać do niego kiedy tylko będziecie mieli na to ochotę? Czy jednak wolelibyście mieć miejsce, które odwiedzacie co jakiś czas np. Przy okazji ferii, wakacji, długiego weekendu? Tak aby tylko tam przyjechać na kilka dni, zrelaksować się i wrócić do swojej rzeczywistości?

 

Wiele osób marzy o swoim koncie, niekoniecznie w górach. Marzymy do domku nad morzem, marzymy o domku w lesie, chcielibyśmy spędzić resztę życia w domku gdzieś na wsi zdala od zgiełku miasta.

 

Jednak jak powiedzieć sobie, że to ten czas na przeprowadzkę? Jak przekonać się do tego, że to będzie idealne miejsce do spędzenia reszty mojego życia.

 

Jak zrealizować marzenia o domku w górach o swoich tzw.”czterech kątach” poza miastem.

 

Jeśli jesteś typem mieszczucha to tym bardziej w Twojej głowie pojawiają się sprzeczne myśli. Nie wiesz sam co tak naprawdę pragniesz. Czy miejskiej wygody, dostępu do kin, galerii, restauracji, dobrej komunikacji i sklepów na każdym rogu? Czy jednak przeszkadza Ci ruch, pośpiech, szum aut, korki, tłumy w sklepach?

 

Czasem popadamy ze skrajności w skrajność. W naszej głowie rodzą się pomysły, plany i marzenia.

Jednak my radzimy stawiać sobie CELE – bo Cel to marzenie z datą realizacji 😉

 

Po co odkładać rzeczy na później jak można zrobić coś od razu. Poprzez małe kroki zbliżyć się chodź trochę do uprawnionego celu. 

 

Naszym osobistym celem był właśnie tytułowy: Wymarzony domek w górach. Jednak nie chcemy go na wyłączność. Chcemy dzielić się nim właśnie z Tobą. Z osobą, która może w tej właśnie chwili jest o krok od podjęcia decyzji gdzie zamieszkać.

 

Przed podjęciem decyzji i realizacją kolejnych kroków do celu czy. marzenia. Warto podjąć działania, które upewniają nas w wyborze.

 

Oto kilka prostych kroków, które mamy nadzieję ułatwią Ci podjęcie decyzji o wymarzonym domku w górach.

Wizualizacja

 

Wizualizacja jest czymś co aktywuje siły twórcze w Twojej podświadomości. Wpływa na koncentracje Twojego umysłu, dzięki temu w mózgu tworzy się system aktywujący obszar motywacji. Wizualizacja przyciąga do siebie wszystkie zasoby, możliwości, ludzi potrzebnych do osiągnięcia celu. To dzięki niej nasz mózg nie wie czy to co sobie wizualizujemy dzieje się naprawdę czy też nie. Podświadomość pomaga nam decydować za nas aby osiągnąć zwizualizowany cel.

 

Wydaje się skomplikowane. Ale spróbujmy to przełożyć na rzeczywistość. Marzymy o domku w górach. Widzimy jak on powinien wyglądać, widzimy oczami naszej wyobraźni miejsce, w którym się znajduje. Wizualizujemy sobie to jak w nim nie czujemy, jak wygląda nasz normalny dzień z życia. Obrazy, które widzimy w naszej głowie stają nie być bardzo realne, rzeczywiste. I tak właśnie pobudziłeś/ pobudzisz swoją podświadomość do pracy. Już niedługo zaczniesz widzieć tego efekty. Obudzisz się z nowymi pomysłami, będą one napływać w najmniej oczekiwanych chwilach w Twoim życiu. Zauważysz, że robisz rzeczy i podejmujesz decyzję, które przybliżają Cię do wymarzonego celu.

Planowanie konkretnych działań

 

Jeśli jeszcze nie podjąłeś/ podjęłaś decyzji nad wymarzonym domkiem w górach, może do tej decyzji zbliżyć Cię albo oddalić Cię od niej planowanie. Spisanie konkretnych działań w excelu czy na kartce papieru, sprawi, że będziesz mieć „trzeźwe” spojrzenie na obrany przez siebie cel.

Zapisuj wszystko, stwórz tabelkę, w której zawrzesz informację na temat wszystkich kosztów związanych z budową domku lub jego kupnem. Spisz informację ile osób powinno być zaangażowanych w ten projekt. Sprawdź jakie pozwolenia czy zgody musisz uzyskać. Im więcej informacji zbierzesz tym bardziej uświadomisz sobie gdzie i jak pewne rzeczy osadzić w czasie.Jest to bardzo ważne bo przypominamy – Cel to marzenie z datą realizacji.

Weryfikacja

 

Udało Ci się oderwać na chwilę od rzeczywistości i wyobrazić sobie siebie w domku z kominkiem wśród rodziny i w pięknym otoczeniu. Extra! Spisałeś/ spisałeś wszystkie narzędzia niezbędne do realizacji tego marzenia. Idealnie!

Jednak nadal nie możesz podać konkretnych kroków. Coś jeszcze przeszkadza w podjęciu  ostatecznej decyzji i wykonaniu pierwszych telefonów.

Nie martw się, nie tylko Ty tak masz, każda trudna, życiowa decyzja wymaga od nas większych pokładów energii. Daj sobie jeszcze szansę próbując na chwilę pomieszkać w domku w górach. Przecież nie od razu musisz go kupować czy budować. Znajdź takie miejsce, które najbardziej będzie odpowiadało Twoim potrzebom. Poszukaj opcji wyjazdu z możliwością pobytu na dłużej. Niech to nie będzie tylko chwilowy wyjazd na weekend. Albo wypad za miasto na wakacje. Osiądź się w realiach i wynajmij domek w górach na miesiąc lub dwa abyś mógł sprawdzić jak odnajdujesz się w takiej rzeczywistości.

 

Może suma sumarów okazać się, że po przebytym miesiącu w górach będziesz tęsknił do wielkomiejskich lub poprą stu miejskich „porządków”. Może okazać się, że tak naprawdę cisza i górskie otoczenie pozwalają Ci odetchnąć i zresetować nie tylko na weekend. A przy codziennym funkcjonowaniu, domek w górach nie sprawia Ci takiej satysfakcji.

 

Prosta metoda – wynajmij domek w górach – Domek Sielsko, http://domeksielsko.pl/#idea gdzie zapewnimy Ci komfort jak we własnym domu. Poczujesz u nas klimat sielskiego i beztroskiego życia. Przekonasz się czy już zawsze chciałbyś tak mieszkać ( albo podobnie 😉 ) i zweryfikujesz dogłębnie swoje marzenia.

 

Trzymamy kciuki! Podejmij decyzję skontaktuj się z nami i sprawdź swój wymorzony domek w górach: http://domeksielsko.pl/#contact 

 

No Comments

Post a Comment