Nocleg na długi weekend w lesie

Nocleg na długi weekend w górach

Długie weekendy i święta to prawdziwa okazja do tego by wydłużyć jak najmniejszym kosztem swój urlop. Jest to  przede wszystkim okazja do tego by odpocząć i wyjechać gdzieś na dłużej. Długie weekendy dotyczą wszystkich pracujących osób, więc zapotrzebowanie na nocleg na długi weekend bardzo wzrasta.

 

Jak więc zapewnić sobie jak najlepszy odpoczynek podczas długiego weekendu? Gdzie jechać na długi weekend? Gdzie szukać noclegu na długie weekend? No i wreszcie co zrobić by długi weekend nie okazał się męczącym wyjazdem i wydanymi niepotrzebnie pieniędzmi?

 

  1. Zaplanuj długi weekend odpowiednio wcześniej.

 

Początek roku to najlepszy czas na planowanie urlopu. Nowy Rok daje dodatkowe dni urlopu do wykorzystania i już dokładnie wiesz kiedy przypada okres przedłużonych weekendów czy też świąt. Jeśli planujesz wyjazd z całą rodziną, dostosuj go do wolnych dni Twojego partnera i twoich dzieci. Zorientuj się kiedy możecie pozwolić sobie wszyscy razem na wspólny wypoczynek.

 

Jeśli już to macie ustalone nic innego teraz jak przejrzenie ofert noclegowych w Polsce i za granicą. Kalkulacja noclegów, wyżywienia i dojazdu. Jeżeli Twoim priorytetem jest aktywny wypoczynek wówczas postaraj się zaplanować każdy dzień wolnego sam. Jeśli natomiast chcesz nie robić „nic” i powierzyć organizację Twojego czasu wolnego komuś innemu, zaglądnij do biur podróży i zapoznaj się z ich ofertą.

Ważne! W jednym i drugim przypadku zrób to odpowiednio wcześnie.

Najlepiej jeśli zrobisz wstępną rezerwację noclegu już początkiem roku. Dzięki czemu możesz liczyć na atrakcyjniejsze oferty. Masz duży wybór jeśli chodzi o bazę noclegową i wybór idealnego miejsca na nocleg. Jednocześnie możesz liczyć na przyjemne dla Twojego portfela oferty cenowe.

 

Wcześniejszy plan na długie weekendy, na nocleg na majówkę bądź Boże Ciało, czy długi sierpniowy Weekend zapewni Ci spokój i bezstresowe oczekiwanie na upragniony urlop.

 

  1. Znajdź najlepszą ofertę.

 

Na pytanie: Gdzie jechać na długi weekend odpowiadamy sobie zazwyczaj wtedy jak już długie weekend rozpoczyna się za dwa dni. Nawet jeśli nie uda Ci się skorzystać z pierwszej rady nie powinieneś pochopnie podejmować decyzji odnośnie tego gdzie wypocząć.

Zastanów się jakie jest Twoje wymarzone miejsce wypoczynku. Czy lubisz spędzać czas przy łonie natury, czy lubisz Góry, Morze. Czy nocowanie w domku z aneksem kuchennym da Ci satysfakcję. A może potrzebujesz luksusowego hotelu z basenem, sauną i wszystkimi udogodnieniami?

Jeśli już wiesz to nie zabieraj sobie dużo czasu na przeglądanie wszystkich ofert. Użyj filtrów i przeglądaj tylko te noclegi, na które masz ochotę najbardziej.

Najlepsza Oferta na długi weekend może okazać się ta, która wpadnie Ci pierwsze w oko i spełnia Twoje kryteria. Nie czekaj długo tylko rezerwuj – miejsca noclegowe na długie weekendy znikają bardzo szybko.

 

  1. Szukaj noclegu głębiej.

 

W tych czasach pierwszym źródłem wiedzy stał się internet. I nie ma się co dziwić bo to szybki i prosty sposób na znalezienie tego co potrzebujemy. Jednak jak szukać by znaleźć „klimatyczny nocleg w górach?” „Najpiękniejsze miejsce noclegowe?”, „wyjątkowy domek na weekend majowy”? , „najlepszy hotel na długi weekend”?

Otóż, źródłem wiedzy i odpowiedzi na powyższe najczęściej wpisywane frazy w wyszukiwarce może okazać się nie tylko internet.

Zapytaj wśród znajomych! Nic tak nie funkcjonuje lepiej niż polecenia. Może ostatnio słyszałeś, etowi znajomi albo ktoś z Twojej rodziny był na niesamowitym wyjeździe w niesamowitym miejscu. Może w Twojej pracy koledzy i koleżanki przechwalały się i wspominały jak ostatnio spędzały wolny weekend? Popytaj wśród znanego i sprawdzonego kręgu a zobaczysz o ilu miejscach noclegowych jeszcze nie wiedziałeś!

Kolejnym źródłem znalezienia wymarzonego noclegu na długi weekend, może być skorzystanie z czasopism i książek, które dostępne są teraz na rynku. Slowhop (jeden z portali do wyszukiwania noclegów) wypuścił dwie części książki z inspirującymi i oryginalnymi noclegami. Warto sięgnąć po te książki by dowiedzieć się co oferuje Slowhop i odnaleźć wyjątkowe i nieskalane niczym miejsca noclegowe.

 

  1. Zaplanuj SWÓJ długi weekend.

 

Tak jak wcześniej wspominaliśmy w długie weekendy, ciężko znaleźć nocleg w cenach jakie możemy przeznaczyć na taki odpoczynek. Ciężko znaleźć nocleg w miejscu gdzie naprawdę chcemy wypocząć. No i w końcu musimy liczyć się z tym, że długie weekendy to mnóstwo ludzi, pozajmowane atakuje i restauracje. Jeśli nie lubisz tłumów i chce uniknąć wypoczynku wśród obcych Ci osób powinieneś zaplanować swój długi weekend. Może niekoniecznie w tym okresie gdzie wszyscy będą wyjeżdżać?

Tak niewiele czasem trzeba by poprosić szefa o wcześniejsze wyjście z pracy w piątek i urlop w poniedziałek. Już automatycznie robią Ci się pełne 3 dni wypoczynku. Dzięki temu, że wybierzesz każdy inny weekend niż np. weekend majowy, weekend świąteczny, Boże Ciało lub długi weekend sierpniowy, możesz liczyć na lepsze oferty cenowe za noc. Możliwość wybrania dodatkowych atrakcji, które nie są zajęte.

Zastanów się czy na pewno potrzebujesz wypoczywać wtedy kiedy wszyscy? Czy masz już nocleg na długi weekend? Zapraszamy do kontaktu.

No Comments

Post a Comment