5 rzeczy, przez które wakacje w górach są lepsze niż nad morzem

Dlaczego wakacje w górach są lepsze niż nad morzem ? 5 powodów.

„Może nad Morze, do słońca do fal..”, ktoś kiedyś nucił taką melodię. Znacie?

Ale co powiecie na to by stworzyć swoją piosenkę na temat gór? Nadalibyśmy jej tytuł: „W górach jakby bliżej nieba” – myślę, że to określenie trafia do większości z nas.

Jakie więc korzyści płyną ze spędzenia czasu wolnego czy też wakacji w górach a nie nad morzem? Przedstawiamy kilka z argumentów na tak, abyś w tym roku pomyślał o zaplanowaniu swojego urlopu właśnie pośród gór!

 

Aktywny wypoczynek 

 

Żyjemy w dobie fit trendu, zdrowego stylu życia i aktywniejszego spędzania wolnego czasu. Co rusz powstają na każdym rogu siłownie, kluby fitness, centra dietetyczne. Przeładowani jesteśmy zdrowymi przepisami i zdrowymi zamiennikami artykułów spożywczych.

Era Fit to jeden z trendów, które trzeba pochwalić! Przede wszystkim za to, że każdy z nas chce cieszyć się zdrowiem i długowiecznością. A jak zapewne dobrze wiecie główną drogą do tego jest odpowiednia dieta i aktywny tryb życia.

 

Dlatego GÓRY ! – góry „zmuszają” Cię do aktywnego wypoczynku i do tego byś nie przeleżał całego dnia wolnego na plaży czy też na leżaku przed hotelem.

Nie chodzi tutaj o długie piesze wycieczki i o wyczynowe uprawianie wspinaczki.

Sam, nawet krótki spacer w otoczeniu natury, z czystym powietrzem pozwoli na polepszenie Twojej wydolności oddechowej i Twojej kondycji. Co więcej ilość widoków i zmieniającego się krajobrazu sprzyja wyciszeniu i relaksacji.

 

Odpoczynek bez tłumów.

 

Nie raz pewnie będąc nad morzem albo w jakimś większym kurorcie zdarzyło Ci się wypoczywać wśród innych nieznajomych osób. O ile to nie jest szczyt sezonu to czasem udaje się znaleźć zaciszne miejsce, gdzie możesz spokojnie się zrelaksować. Pamiętaj, że w górach nawet w największym piku urlopowiczów jesteś w stanie znaleźć miejsce, gdzie będziesz mógł cieszyć się spokojem i nikt jeśli na to nie pozwolisz nie zakłóci Twojego odpoczynku.

 

Rozwiązania na niepogodę.

 

Wyobrażasz sobie długo wyczekiwany wolny weekend. Od kilku tygodni czy miesięcy planujesz swoje wakacje. Przygotowujesz całą rodzinę i siebie na wspólny wypoczynek. Planujesz ciekawe miejsca, atrakcje, noclegi. Masz wszystko dopięte na ostatni guzik, a tu nagle… Pada! Wieje! Zimno! Nie przewidziałeś pogody. Nie przeszło Ci nawet przez myśl to, że pogoda może zrujnować Twój plan urlopowy. O tyle o ile nie zaplanowałeś urlopu nad morzem.

Jeśli tak jest to powiem szczerze, masz trochę pod górkę. Jeśli zaplanowałeś urlop w górach – to masz z górki 😉

W górach w ramach niepogody zawsze znajdzie się coś do zrobienia. Możesz na przykład udać się do pobliskiej karczmy, gdzie na pewno osadzisz się w zupełnie innym klimacie i atmosferze. Sprawdzaj też strony internetowe takich karczm, często planują one specjalne atrakcje czy też góralskie występy, które przypadają większości z nas do gustu.

Kolejnym rozwiązaniem w razie niepogody na urlopie w górach będzie zwiedzanie pobliskich jaskiń. Tam nie potrzeba dobrej pogody a wręcz przeciwnie, deszcz czy mgła sprawią, że zwiedzanie samej jaskini wyda nam się ciekawsze.

Góry to też okazja do tego by zrelaksować się w termach, udać się do piwnego spa. Doświadczyć masaży w górskim otoczeniu. Czemu nie!. Dla wszystkich miłośników muzeum i galerii jest też opcja udania się na ciekawe wystawy i dowiedzenia się czegoś więcej na temat kultury i zwyczajów góralskich.

 

Unikatowe otoczenie.

 

Niepowtarzalność górskiego otoczenia nie ma sobie równych. Las, łąki, jeziora, góry, tarasy widokowe. szlaki, ścieżki, wieś. To wszystko sprawia, że codziennie możemy odkrywać coś nowego coś innego. Raz zatracić się przy zachodzie słońca na szczycie niewielkiej góry, a raz zobaczyć zachodzące słońce z perspektywy pola uprawnego. Szum lasu, uspokaja bardziej niż szum Morza. Przebywanie w otoczeniu zieleni, pozwala naszemu umysłowi pozbyć się niepotrzebnych i niechcianych bodźców. Uwalnia stres i zwiększa kreatywne myślenie. Jeśli więc właśnie szukasz takiego otoczenia by oderwać się na chwilę od ziemi ( dosłownie i w przenośni) pozwól sobie na wypoczynek, weekend, długi weekend, urlop w górach! Skorzystaj także z niesamowitego noclegu, który będzie sprzyjał Twojemu relaksowi www.domeksielsko.pl

 

Oszczędność.

 

Nie ma co ukrywać, urlop planujemy zapewne w swoim rocznym budżecie. Mamy przeznaczone na wypoczynek czy też wyjazd weekendowy pewną sumę z domowego budżetu. Planujemy ją skrupulatnie i w większości przypadków chcemy raczej oszczędzić niż wrócić do domu z nadszarpniętym budżetem.

W górach w przeciwieństwie do wakacji nad Morzem, możesz sobie pozwolić na więcej porównując ceny wypoczynku nad Morzem w sezonie urlopowym. W górach ceny noclegów, nawet tych najbardziej luksusowych i tych na wyłączność – tak jak nasz Domek Sielsko, są zdecydowanie niższe. Tańsze jest również jedzenie i atrakcje. Załóżmy, że wyjeżdzasz z całą rodzina na wakacje i decydujecie się na wakacje nad Morzem. Jesteśmy pewni, że takie wakacje dwutygodniowe wakacje to jak wakacje All inclusive na tydzień gdzieś w Europie. W górach koszty wakacji dla rodziny są zdecydowanie mniejsze, bo ceny nie zostają sztucznie napompowane za sezon. Wynajęcie domku w górach, też sprowadza się do relatywnie niższej ceny. Sam domek w górach będzie już atrakcją dla Twojej rodziny. Spędzenie w nim czasu i w otoczeniu górskim sprawi, że od momentu przyjazdu będziesz czuł się zrelaksowany i wypoczęty a do szczęścia nie będzie potrzebne Ci nic więcej 🙂 Więc zaoszczędzisz! 

 

No Comments

Post a Comment