5 najpiękniejszych miejsc noclegowych w Beskidach

Beskidy to jedne z najpiękniejszych pasm górskich w południowej Polsce.
q

5 najpiękniejszych miejsc noclegowych w Beskidach

Beskidy to jedne z najpiękniejszych pasm górskich w południowej Polsce.

 

Co roku Beskidy odwiedzają tysiące turystów aby móc cieszyć się spokojem, malowniczym  krajobrazami i tradycyjną kulturą wsi i mniejszych miejscowości.

 

Nie ważne czy wybierzesz się tu zimową porą czy też latem, ten zakątek Polski będzie miał Ci wiele do zaoferowania.

 

Myślisz o najpiękniejszych skarbach Polskich gór, myślisz o Tatrach. Prawda Tatry ze swoim najwyższym szczytem w Polsce  – Rysami, cieszą się dużym powodzeniem. Jednak w sezonie trudno tutaj o spokojne miejsca noclegowe i sielską, spokojną atmosferę.

 

Jeśli chcesz oddać się naturze i doświadczyć uroczych górskich krajobrazów, powinieneś wybrać Beskidy. 

 

My podpowiemy Ci gdzie dokładnie zarezerwować swój nocleg i które miejsca wybrać jako najpiękniejsze i najlepsze miejsca noclegowe w Beskidzie.

 

Zaczynamy!

W naszym rankingu na miejscu pierwszym znajduje się Zawoja. Najdłuższa wieś w Polsce, położona w powiecie suskim, leżąca u podnóża Babiej Góry. Pasma górskie należą do dwóch regionów geograficznych: do Beskidu Żywieckiego (Pasmo Babiogórskie) i do Beskidu Makowskiego (Pasmo Przedbabiogórskie)

Zawoja ma wiele do zaoferowania turystą, którzy chcą udać się na niewymagające piesze wycieczki, którzy pragną wypocząć zdała od zgiełku miasta lub tym, którzy porostu chcą znaleźć miejsce na weekendowy wypad w góry a z górami niby wcześniej nie mieli wiele wspólnego.

 

Trasy do pieszych wycieczek są tu bardzo przyjemne, można zaplanować trasę na Przysłop? Podpolice? Czy też dłuższą i bardzo popularną trasę od Krowiarek do szczytu Babiej Góry.

 

W zimie Zawoja do zaoferowania ma coś dla miłośników białego szaleństwa. W Zawoi znajduje się kilka stacji narciarskich, z których największą popularnością cieszy się ośrodek narciarski Mosorny Groń z koleją linową z czteroosobowymi krzesełkami.

 

Wiec mamy atrakcje, jest co robić ale gdzie spać ?

 

Zawoja to miejsce, gzie możesz zaznać obcowania z tutejszymi ludźmi, wiele osób deklaruje miejsca z agroturystyką.

Jest też coś dla osób, które wolą klasyczne pensjonaty z pełną obsługą

Jednak my mamy coś wyjątkowego co pozwoli Ci na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zaznać spokoju nie tylko ducha ale i ciała. Miejsce, które obcuje z przyrodą. Dosłownie. Miejsce  w lesie z widokiem na Babią Górę.

Szukaj takich miejsc by poczuć się oderwanym od rzeczywistości i by zaznać kontaktu z naturą.

 

LINK

 

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić w Beskidach  i zatrzymać się na chwilę jest Leskowiec. Szczyt we wschodniej części Beskidu Małego. Miejsce, gdzie można także doświadczyć przyjemnych pieszych wycieczek, dogodnych dla wszystkich miłośników gór. Począwszy od tych, którzy tylko sporadycznie wychodzą w góry przez osoby bardziej zaawansowane. Rozległe łąki i gęste lasy tworzą niesamowity krajobraz.

 

Noclegi oferuje tutaj schronisko PTTK, które zalewnia pełne wyżywienie z domową kuchnią. W pobliżu schroniska znajduje się taże wyciąg narciarski.

 

Jeśli mówimy o Beskidach nie możemy zapominać o Beskidzie Małym, w którym znajdują się 4 miasta: Maków Podhalański, Sucha Beskidzka, Jordanów, Myślenice.

Marta te jak w samej nazwie „miasta” to coś dla ludzi chcących połączyć sielski wypoczynek z małomiasteczkowymi atrakcjami. W Beskidzie Małym znajdziecie kilka tras turystycznych, które nie zawiodą Was pod względem widoków. Możecie udać się na pieszą i spokojna wycieczkę na Makowską Górę, gdzie skorzystacie z przejażdżki końskiej lub zimową porą możecie zorganizować tu kulig za saniami. Doskonale sprawdzi się też trasa prowadząca na Jasień w Suchej Beskidzkiej. Z Jordanowa możenie przejść 4 godzinną trasę prowadzącą do schroniska PTTK na Luboniu Wielkim.

A w Myślenicach możecie powędrować na Plebańską Górę, gdzie rozchodzi się piękny widok na całe Myślenice.

 

Na obszarze Beskidu Makowskiego brak jest obiektów wybudowanych i administrowanych przez PTTK. Jedyną górską bazę noclegową stanowią schroniska prywatne i chatki studenckie.

 

Znanym i lubianym miejscem turystycznym w Beskidach oraz miejscem wypadowym na weekend. Jest Beskid Żywiecki, drugie (po Tatrach) co do wysokości pasmo górskie w Polsce.

Polecamy wspiąć się na Wielka Raczę, po zdobyciu szczytu, będziecie mogli podziwiać szeroką i piękną panoramę Tatr a nawet przy dobrej widoczności użycie masyw Babiej Góry.

Na Szczycie znajduje się schronisko PTTK, w którym warto spędzić noc. Dzięki temu będziecie mogli podziwiać niesamowite wschody i zachody słońca. Jeśli będziecie mieli ochotna więcej możecie udać się na spacer po słowackiej stronie.

Zimą możecie wybrać się tu na narty.

 

Kolejnym miejscem, w Beskidach gdzie warto się wybrać i znaleźć nocleg jest Pilsko. Tereny sprzyjają nie tylko pieszym wycieczką ale i rowerowym. Można skorzystać z jazdy konnej szczytami gór sąsiadujących z Pilskiem. Okoliczne góry idealne są do jazdy kładami, motorami krosowymi i terenowymi samochodami. A w zimowym okresie Pilsko gwarantuje nowe trasy narciarskie i wyciągi. Dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych osób.

 

Idealnym miejscem noclegowym będzie Korbielów, gdzie znajdziesz mnóstwo prywatnych kwater.

 

Zastanawiasz się teraz gdzie wybrać swoje miejsce do odpoczynku i gdzie najlepiej spędzisz wolny czas? Miejsc w Beskidach jest wiele, od Ciebie i Twojej aktywność zależy to czy chcesz więcej swojego czasu wolnego spędzić na łonie przyrody, czy chcesz doznać pieszych wędrówek w malowniczych miejscach a może porostu odpocząć w lesie w domku gdzie będziesz sam na sam z otaczającym Cie krajobrazem, gdzie doznasz niesamowitej ciszy i w końcu poczujesz wolność.  

No Comments

Post a Comment